Pedagogové
Baletní školy Aurora

Bc. Barbora Petrová, DiS.

Již od dětství navštěvovala taneční a pohybové kroužky. V roce 2002 nastoupila na Pražskou taneční konzervatoř. Během studií se pravidelně účastnila představení a od roku 2008 začala vystupovat v souboru Mladý balet Praha. Tančila mnoho klasických rolí (např. Carmen v choreografii od Z. Prokeše, Cis moll z baletu Les Sylphides, Pas de trois z Labutího jezera, Pas de deux z baletu Slavnost květin v Genzanu). V roce 2010 absolvovala taneční konzervatoř. Se souborem Mladý balet Praha vystupovala až do roku 2012 s moderní choreografií Vivaldi od M. Eliášové. Jako lektorka baletu působila při krasobruslařském oddílu Litvínov v letech 2013 - 2018. Vyučovala také na základních uměleckých školách. Momentálně pokračuje v magisterském studiu.

Mgr. Anna Gordeeva, DiS.

Od 5ti let se věnovala závodně synchronizovanému plavání. V roce 2002 nastoupila na Pražskou taneční konzervatoř, kterou v roce 2010 úspěšně absolvovala. Jako studentka taneční konzervatoře působila v souboru Mladý balet Praha. Poté v divadle Hybernia. Již přes 10 let působí jako taneční pedagog na ZUŠ Český Brod. Má zkušenosti s výukou baletní průpravy krasobruslařek a gymnastek, vyučuje v dětských tanečních studiích. Má dlouholeté zkušenosti s výukou dětí od 2,5 let až po taneční semináře pro dospělé. Účastní se v roli porotkyně na tanečních soutěžích. Působí jako lektorka na seminářích zaměřených na různé taneční techniky - lidový tanec, klasický tanec, moderní tanec.

Ivana Manová DiS.

Absolvovala Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Poté nastoupila do baletního souboru Státní opery Praha. Dnes je členkou baletu Národního divadla v Praze. Již během svého angažmá ve SOP vyučovala v baletní přípravce Pavlíny Ďumbalové a prohlubovala si tak své pedagogické kompetence. S dětmi pracuje velice ráda, nedávno se stala sama maminkou. Mezi její zájmy patří poslech hudby, četba knížek a tanec všeho druhu.

PhDr. Kateřina Routková, DiS.

V letech 2002 – 2006 studovala Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci. V roce 2006 nastoupila na Taneční konzervatoř Ivo-Váni Psoty, kterou ukončila maturitou a absolutoriem. Později pokračovala ve studiích na Univerzitě Karlově v oboru Dějiny evropské kultury, které zakončila rigorózní zkouškou. Od roku 2010 účinkuje v divadlech Hybernia a Broadway v představení Labutí jezero (Pas de quatre, Španělský tanec, Nevěsta), Louskáček (Španělský tanec, Vločka, Kolombína) nebo v představení Romeo a Julie (Kapuletová). V letech 2013 – 2017 byla členkou baletu Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem a Divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 2019 – 2020 pracovala na ZŠ Školní v Praze jako učitelka taneční výchovy. Od roku 2019 pracuje také na pozici učitelky dějepisu a angličtiny (1. a 2. stupeň) na ZŠ U Obory Praha Uhříněves.